SSKS ry:n paikalliset alaosastot

SSKS ry toimii monilla paikkakunnilla alaosastoina. Lisäksi muutamilla paikkakunnilla on yhteyshenkilö.
Tarkemmat yhteystiedot voi pyytää toimistolta (ssksry@gmail.com) tai tarkistaa VIESTI-lehdestä.
Sydämellisesti tervetuloa mukaan toimintaan! Ethän kuitenkaan osallistu tapahtumiin sairaana tai jos tiedät altistuneesi koronavirukselle.

Espoo

Lahjamarjatta Korhonen, puh. 044 523 6574
Eija Hartikainen, puh. 040 7361 640

Helsinki

Marike Römer, Rysäkuja 5 A 5, 00980 Helsinki, 040 539 0471 marikelouise.romer@gmail.com


Iisalmi

Kaija Toivanen, Honkakoskentie 1393, 74140 Iisalmi, puh. 040 526 3012 ja 040 1977 627, kaija.toivanen@meili.fi

Kotka

Marjatta Vänskä (pj.), Taka-Ruonalantie 7, 48300 Kotka, puh. 041 467 0673, mape.vanska@kymp.net


Kouvola

Seija Pajari (siht.), Kaskimiehentie 8, 45200 Kouvola, puh. 045 128 4564, seija.pajar@gmail.com

Kuopio

Sinikka Marttila, puh. 040 074 6196

Lahti

Anneli Huttunen, pj – puh. 040 0988 479, anneli.huttunen@pp.inet.fi
Marjatta Ruohonen – puh. 050 567 1389, marjatta.ruohonen@phnet.fi


Seinäjoki


Marja Peräkangas / marja.perakangas@netikka.fi

Tampereen seutu

Satu Tuominen, alaosaston pj: satu.tuominen@kolumbus.fi, p. 040 529 2309
Terttu Matero, alaosaston lähetyspiirin yhdyshenkilö: terttu.matero@gmail.com, p. 050 341 9713
Riitta Sointu, alaosaston sihteeri: riitta.sointu@gmail.com, p. 040 833 6139

Turku

Kaisa Hirvikangas, p. 040 8455 799

Äänekoski

Armi Parantainen, Wellamontie 23 as 4, 44120 Äänekoski, puh. 040 702 7360, armi.parantainen@gmail.com